[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum Dialogowe » Wstęp » Zadaj Pytanie » Sprawy Techniczne (tutaj chcę wyjaśniać wszelkie sprawy techniczne Forum)
Sprawy Techniczne
yavoroData: Poniedziałek, 13 Marzec 25, 19:09 | Wiadomość # 1
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
Pisanie na Forum może być bardzo twórcze o ile umiemy się posługiwać magią różnych możliwości, które nam ono daje

np filmik z youtuba możemy wkleić uzywając komendy video

wpisujemy [ video ] link z youtuba [ /video ] tylko że bez tych spacji w kwadratowych nawiasach

wklejanie zdjęcia odbywa się za pomocą guziczka "img" na górze wiadomości, którą zapisujemy/edytujemy
trzeba w okienko, które się pojawi wkleić internetowy adres zdjęcia, tzw adres URL grafiki . Kiedy podczas przegladania internetu najedziesz na obrazek i klikniesz prawym przyciskiem myszy, to wśród opcji pojawi się "kopiuj adres URL grafiki". To jest właśnie to!

no ale jak wklejać zdjęcia, które mamy w komputerze?

trzeba je wcześniej wysłać na jakiś serwer i pobrać link z adresem

można to zrobić na przykład za pomocą tej strony


zapraszam do zadawania innych pytań
 
PiessData: Środa, 13 Marzec 27, 18:25 | Wiadomość # 2
Forumowy Działacz
Grupa: Sprawdzone
Wiadomości: 141
Nagrody: 1
Reputacja: 1
Status: Offline
Ja moje zdjęcie wkleiłam wprost ze swego komputera, tylko nie nacisnęłam img i pojawiło się tylko jako załącznik do otwarcia

Dodane (13 Marzec 27, 17:25)
---------------------------------------------
Czy mogę zasubskrybować jednym "żądaniem" wszystkie wątki, czy subskrybcja oznacza stan, gdy po zrobieniu wpisu proszę o przesyłanie mi odpowiedzi ?
Wtedy nie dowiaduję się o nowych wątkach i wpisach, tylko dostaję odpowiedzi z wątku, gdzie się wpisałam.
A jeśli chcę śledzić, a hie zabrałam głosu ?

 
yavoroData: Środa, 13 Marzec 27, 19:28 | Wiadomość # 3
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
wydaje mi się, że jak subskrybujesz wątek, to na Twego maila będą spływać wpisy z danego wątku, niezależnie czy bierzesz w nim udział
 
PiessData: Sobota, 13 Marzec 30, 22:28 | Wiadomość # 4
Forumowy Działacz
Grupa: Sprawdzone
Wiadomości: 141
Nagrody: 1
Reputacja: 1
Status: Offline
Robert, chciałam zmienić swoje zdjęcie profilowe na inny obrazek ( foto z mojego komputera) tak samo jak wklejałam zdjęcie i mi coś nie poszło. Wykasowałam nazwę poprzedniego, dodałam nowy obrazek i wbiłam kod, ale nic się nie zmienia. Prowadzimy tu różne poważne rozmowy i jakoś ta moja roześmiana buzia przestaje pasować ...
 
yavoroData: Sobota, 13 Marzec 30, 22:37 | Wiadomość # 5
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
ok, wykasowałem to zdjęcie... spróbuj teraz
 
PiessData: Sobota, 13 Marzec 30, 23:04 | Wiadomość # 6
Forumowy Działacz
Grupa: Sprawdzone
Wiadomości: 141
Nagrody: 1
Reputacja: 1
Status: Offline
Dzięki !
 
yavoroData: Niedziela, 13 Marzec 31, 11:58 | Wiadomość # 7
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
w naszym smerfolesie pojawiła się pewna Maruda, która ma ogromne problemy techniczne, w szczególności w odbiorze strony. Nikt wcześniej mi podobnych trudności nie zgłaszał. Zastanawiam się czy powinniśmy schodzić az na poziom Snów aby ten problem zbadać wink

chodzi o jakiś szary pasek z lewej strony, utrudniający czytanie treści. U mnie to wygląda tak:
KLIK
nic nie zasłania! żeby przeczytać więcej klikamy w "Czytaj więcej" i działa smile
 
PiessData: Poniedziałek, 13 Kwiecień 01, 19:23 | Wiadomość # 8
Forumowy Działacz
Grupa: Sprawdzone
Wiadomości: 141
Nagrody: 1
Reputacja: 1
Status: Offline
Właśnie chciałam zgłosić do dialogowania figurę Malkontenta i wtedy dostałam Twego posta o Marudzie :-)
Nie mam żadnego szarego paska, wszystko działa.
Kocham Cię, Papo Smerfie!

Dodane (13 Kwiecień 01, 18:23)
---------------------------------------------
Robert, czy mógłbyś tak ustawić opcje, abym automatycznie otrzymywała powiadomienia o nowych wątkach, tak abym mogła je zasubskrybowac?
Albo zeby można było "subskrybować wszystko" ?
Pojawiają się ciągle nowe wątki a "ukrywają się" w większych blokach tematycznych, nie wyświetlają się od razu, trzeba wchodzić wgłąb haseł i szukać.

Czyżbym się obawiała bycia Pominięta i Niezorientowana ?:-)

 
yavoroData: Poniedziałek, 13 Kwiecień 01, 22:14 | Wiadomość # 9
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
póki co wydaje mi się, że nowe wątki możesz kontrolować na stronie głównej, w pasku z lewej strony na dole... poza tym wybiórcza subskrypcja, ale ekspertem nie jestem cool
 
MagdaData: Środa, 13 Kwiecień 10, 16:02 | Wiadomość # 10
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Sprawdzone
Wiadomości: 274
Nagrody: 1
Reputacja: 1
Status: Offline
A możesz Robert wysłać mi jeszcze raz instrukcję jak coś wklejać tutaj tzn. muzykę albo zdjęcia. Bo to chyba było na orangutanie a ja tego nie umiem znależć.To wyslij na coś normalnego typu mail.
Nie wiem jak ma działać ta subskrybcja bo naciskałam juz parę razy i nigdy nic na maila nie przyszło o jakims wątku.
 
yavoroData: Środa, 13 Kwiecień 10, 19:48 | Wiadomość # 11
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
muzykę z youtuba wklejasz, wklejając link między komendy: [ video ]...[ /video ] tylko bez tych spacji w nawiasach.
do zdjęcia potrzebny jest tzw adres url obrazka: prawy przycisk na zdjęcie znalezione w internecie--> "kopiuj adres URL" ---> ctrl+V w okienku który wyskoczy po naciśnięciu guziczka "img", który masz nad okienkiem wiadomości.

co do "SUBSKRYBUJ" zauważ, ze po kliknięciu zmienia Ci się napis na "PRZESTAŃ SUBSKRYBOWAĆ WĄTEK". można włączyć jedno albo drugie
 
yavoroData: Czwartek, 13 Kwiecień 11, 14:10 | Wiadomość # 12
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
Znikanie pisanych postów

pojawiły się dwa głosy, że pisane posty gdzieś znikają. Coś je pożeraa!

zgłaszajcie mi proszę takie przypadki, być może udam sie z tym na Forum Administratorów ucoz, a tymczasem co ważniejsze wpisy przed wysłaniem na stronę kopiujcie wcześniej do "windowsowego notatnika"
 
Internetowy WędrowiecData: Sobota, 13 Maj 11, 08:00 | Wiadomość # 13
Grupa: Wędrowiec z Sieci





Nie mogę się zalogować mimo ....wszystkich starań,,, surprised
 
yavoroData: Sobota, 13 Maj 11, 09:37 | Wiadomość # 14
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
ojej. trzeba założyć konto w serwisie UID (czy w czymś takim, nie wiem czy nie przekręcam nazwy)

zapamiętać nazwę użytkownika i hasło. nie używać INTERNET EXPLORER.

na jakim etapie rejestracji byłaś/eś?
 
yavoroData: Sobota, 13 Maj 11, 10:07 | Wiadomość # 15
Przyjaciel Dialogowy
Grupa: Gospodarz
Wiadomości: 297
Nagrody: 4
Reputacja: 1
Status: Offline
aha, widzę po IP, że to Samanata wink
 
Forum Dialogowe » Wstęp » Zadaj Pytanie » Sprawy Techniczne (tutaj chcę wyjaśniać wszelkie sprawy techniczne Forum)
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • »
Wyszukiwanie: